Custom Choppers Slovakia - cestovná agentúra

Azores tour

13.4. - 20.4.2018

Premýšľate kam sa ísť povoziť a ešte stále nie ste rozhodnutí, kam by ste chceli ísť? Ak patríte medzi vyznávačov adrenalínu, bažíte po dobrodružstve a jazde na štvorkolkách po nádhernej nedotknutej prírode tak výjazd AZORES TOUR 2018 je určený práve Vám. Prejdeme miestami kde sa bežný turista nedostane – lesné cesty vedúce k horským jazerám, dymiacemu vulkánu, zatopeným kráterom sopky a vyhliadkam na vysokých útesoch nad oceánom.

Za najlepšiu destináciou roku 2017 bola vyhlásená nenápadná portugalská perla. Táto perla v Atlantiku má v pláne tento rok pritiahnuť rekordný počet návštevníkov. Pomáhajú jej v tom popredné umiestnenia v rebríčkoch najzaujímavejších destinácií na rok 2017. Už nie Island, ale Azory sa majú stať miestom, kde milovníci dobrodružstiev i turistiky výrazne zamerajú svoju pozornosť.

Azory majú mierne, veľmi príjemné vlhké podnebie. Radia sa medzi subtropické ostrovy v Atlantickom oceáne, vyslúžili si povesť stabilného jarného počasia, kde teplota je celoročne subtropická okolo 21-25°C. Táto oblasť je totižto ovplyvňovaná Golfským prúdom. Keďže je tu minimálne množstvo zrážok, prakticky Vás nemôže zastihnúť nevľúdne počasie.

Azorské ostrovy sa skladajú z deviatich obývaných ostrovov - São Miguel, Santa Maria, Terceira, Pico, São Jorge, Graciosa, Faial, Flores a Corvo.

Boli vytvorené podobne ako Kanárske ostrovy, vulkanickou činnosťou, ktorá tu prebehla pred dvadsiatimi miliónmi rokov a vytvorila tak nádhernú scenériu s typickou flórou a faunou. Ostrovy sú typické vysokými horami aj údoliami s bujnou vegetáciou, modrými a smaragdovo zelenými jazerami vzniknutých v miestach sopečných kráterov, vriacimi prameňmi, gejzírmi i jaskyňami.

 

PROGRAM:

Program je starostlivo pripravený a zorganizovaný na každý deň výjazdu. Prejdeme všetky zákutia ostrova Sao Miguel, navštívime rozsiahle zelené záhrady, okúpeme sa v oceáne.

Sao Miguel je najväčší a najobľúbenejší zo všetkých deviatich ostrovov známy ako „Zelený ostrov“. Hlavné mesto na tomto ostrove je Ponta Delgada – v tomto meste budeme ubytovní, prezrieme si koloniálnu architektúru starého mesta s typickou architektúrou, vybielených domov s okenicami kontrastných farieb, úzkymi uličkami vydláždenými lávovými kameňmi. Pozostatky po vulkanickej činnosti možno badať aj na viacerých miestach po ostrove v podobe termálnych prameňov.

V juhovýchodnej časti ostrova leží mestečko Furnas. Vyznačuje sa početnými prameňmi horúcej vody. Areál Poza Dona Beija patrí medzi oddychovú časť mestečka s viacerými bazénikmi s termálnou vodou s obsahom železa, kde si pôjdeme po výjazde oddýchnuť a okúpať sa.

Severné pobrežie ponúka miestnym vhodné podmienky na pestovanie čaju (chá). Priamo na mieste si pozrieme čajové plantáže, ochutnáme čerstvo uvarený čaj. Toto miesto patrí medzi jediné v Európe, kde sa čaj pestuje. Okrem iného si pozrieme ananásovú plantáž, ktorý je veľmi chutný a fabriku na výrobu miestneho likéru.

Nevynecháme ani najznámejšie jazerá

 • Lagoa do Sete Cidades (jazero siedmich miest). Zaujímavé je tým, že sú to vlastne prepojené dve vodné plochy bezprostredne susediacich vulkánov úzkym krčkom, ponad ktorý vedie portálový most z kameňa. Hoci hladiny majú rovnakú výšku, každé jazero ma inú farbu.
 • Menšie jazero Lagoa Verde (Zelené jazero) je plytšie a je v ňom viac rias.
 • Lagoa Azul (Modré jazero) je hlbšie a odráža viac farbu oblohy. Prechádzka okolo oboch kráterov a poskytuje krásne výhľady.

 

UBYTOVANIE:

Hotel sa nachádza priamo v srdci hlavného mesta Ponta Delgada, tento hotel ponúka strešnú terasu s panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán, hory a mesto. Prístav sa nachádza 500 metrov od hotela. Káblová televízia ako aj vlastná kúpeľňa sú štandardne vo všetkých izbách hotela. Niektoré izby majú balkón, niektoré s výhľadom na hory. Raňajky formou bufetu sa podávajú každé ráno a zahŕňajú čerstvo upečený chlieb, syr, šunku a sezónne ovocie. K dispozícii je tiež malý bar ktorý ponúka veľký výber osviežujúcich nápojov a ľahkých jedál.

V cene ubytovania je zahrnuté:

 • Raňajky formou bufetu

Cena výjazdu:

 • 1100 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

 

Zahŕňa:

 • 7 x ubytovanie v 3* hotely v dvojlôžkovej izbe
 • 3 dni prenájom štvorkolky so sprievodcom
 • benzín počas 3 dní na štvorkolkách
 • obedy počas 3 dní na štvorkolkách
 • 1 deň výlet loďou za veľrybami
 • poistenie počas jazdenia
 • prilba
 • nepremok
 • služby doprovodu
 • organizácia
 • program
 • realizáciu výjazdu
 • (transfer letisko - hotel  len v prípade spoločného letu)
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu: 159 Eur

Cena nezahŕňa:

 • letenku
 • letiskové poplatky
 • transfer letisko - hotel (pri individuálnom lete)
 • stravu (okrem obedov počas dní na štvorkolkách)

Minimálny počet účastníkov je 10 osôb.

V prípade záujmu vieme zabezpečiť letenky. Cena za letenky sa aktuálne pohybuje od 259 - 490 EUR, záleží od miesta odletu (Budapešť- Viedeň), počtu prestupov, dľžky čakania na letisku, batožiny a doby do odletu.
V prípade hromadnej letenky je cena nižšia ako ponúkajú letecké spoločnosti individuálnim cestujúcim.


Tešíme sa na skvelú partiu a dobrú náladu :-)

Prajeme pekný deň
Tím CUSTOM CHOPPERS

 

Organizátor výjazdu si vyhradzuje právo na zmenu termínu, ubytovania, prípadne úpravu ceny v odôvodnených prípadoch. Takáto skutočnosť bude včas oznámená.

Azores Tour Video
Azores Tour 2016
Azores Tour 2016
Azores Tour 2016
Ponta Delgada
Sao Miguel

„Vyžaduje veľa odvahy opustiť známe a zdanlivo bezpečné a osvojiť si niečo nové. Ale v tom, čo už nie je zmysluplné, nie je skutočne žiadna istota. Viac istoty je v dobrodružstve a vzrušení, pretože v pohybe je život a v zmene je sila.“

Chceme sa poďakovať za pekný výjazd, poskytované služby. Užili sme si to a šťastne sme sa vrátili domov.
S pozdravom Jojo a Iva.

13.5.2018
Výjazd České Švajčiarsko.

« Viac »

Alpské dobrodružstvo I.

18.7. - 21.7.2019
Uzávierka: 2.7.2019

Viac info