Custom Choppers Slovakia - cestovná agentúra

Azores tour

7.9. - 14.9.2017

Premýšľate kam sa ísť povoziť a ešte stále nie ste rozhodnutí, kam by ste chceli ísť? Ak patríte medzi vyznávačov adrenalínu, bažíte po dobrodružstve a jazde na štvorkolkách po nádhernej nedotknutej prírode tak  výjazd AZORES TOUR 2017  je určený práve Vám. Prejdeme miestami kde sa bežný turista nedostane – lesné cesty vedúce k horským jazerám, dymiacemu vulkánu, zatopeným kráterom sopky a vyhliadkam na vysokých útesoch nad oceánom.

Za najlepšiu destináciou roku 2017 bola vyhlásená nenápadná portugalská perla. Táto perla v Atlantiku má v pláne tento rok pritiahnuť rekordný počet návštevníkov. Pomáhajú jej v tom popredné umiestnenia v rebríčkoch najzaujímavejších destinácií na rok 2017. Už nie Island, ale Azory sa majú stať miestom, kde milovníci dobrodružstiev i turistiky výrazne zamerajú svoju pozornosť.

Azory majú mierne, veľmi príjemné vlhké podnebie. Radia sa medzi subtropické ostrovy v Atlantickom oceáne, vyslúžili si povesť stabilného jarného počasia, kde teplota je celoročne subtropická okolo 21-25°C. Táto oblasť je totižto ovplyvňovaná Golfským prúdom. Keďže je tu minimálne množstvo zrážok, prakticky  Vás nemôže zastihnúť nevľúdne počasie.

Azorské ostrovy sa skladajú z deviatich obývaných ostrovov - São Miguel, Santa Maria, Terceira, Pico, São Jorge, Graciosa, Faial, Flores a Corvo.

Boli vytvorené podobne ako Kanárske ostrovy, vulkanickou činnosťou, ktorá tu prebehla pred dvadsiatimi miliónmi rokov a vytvorila tak nádhernú scenériu s typickou flórou a faunou. Ostrovy sú typické vysokými horami aj údoliami s bujnou vegetáciou, modrými a smaragdovo zelenými jazerami vzniknutých v miestach sopečných kráterov, vriacimi prameňmi, gejzírmi i jaskyňami.

 

PROGRAM:

Program je starostlivo pripravený a zorganizovaný na každý deň výjazdu. Prejdeme všetky zákutia ostrova Sao Miguel, navštívime rozsiahle zelené záhrady, okúpeme sa v oceáne.

Sao Miguel je najväčší a najobľúbenejší zo všetkých deviatich ostrovov známy ako „Zelený ostrov“. Hlavné mesto na tomto ostrove je Ponta Delgada – v tomto meste budeme ubytovní, prezrieme si koloniálnu architektúru starého mesta s typickou architektúrou, vybielených domov s okenicami kontrastných farieb, úzkymi uličkami vydláždenými lávovými kameňmi. Pozostatky po vulkanickej činnosti možno badať aj na viacerých miestach po ostrove v podobe termálnych prameňov.

V juhovýchodnej časti ostrova leží mestečko Furnas. Vyznačuje sa početnými prameňmi horúcej vody. Areál Poza Dona Beija patrí medzi oddychovú časť mestečka s viacerými bazénikmi s termálnou vodou s obsahom železa, kde si pôjdeme po výjazde oddýchnuť a okúpať sa.

Severné pobrežie ponúka miestnym vhodné podmienky na pestovanie čaju (chá). Priamo na mieste si pozrieme čajové plantáže, ochutnáme čerstvo uvarený čaj. Toto miesto patrí medzi jediné v Európe, kde sa čaj pestuje. Okrem iného si pozrieme ananásovú plantáž, ktorý je veľmi chutný a fabriku na výrobu miestneho likéru.

Nevynecháme ani najznámejšie jazerá

 • Lagoa do Sete Cidades (jazero siedmich miest). Zaujímavé je tým, že sú to vlastne prepojené dve vodné plochy bezprostredne susediacich vulkánov úzkym krčkom, ponad ktorý vedie  portálový most z kameňa. Hoci hladiny majú rovnakú výšku, každé jazero ma inú farbu.
 • Menšie jazero Lagoa Verde (Zelené jazero) je plytšie a je v ňom viac rias.
 • Lagoa Azul (Modré jazero) je hlbšie a odráža viac farbu oblohy. Prechádzka okolo oboch kráterov a poskytuje krásne výhľady.

 

UBYTOVANIE:

Hotel sa nachádza priamo v srdci hlavného mesta  Ponta Delgada, tento hotel ponúka strešnú terasu s panoramatickým výhľadom na Atlantický oceán, hory a mesto. Prístav sa nachádza 500 metrov od hotela. Káblová televízia ako aj vlastná kúpeľňa sú štandardne vo všetkých izbách hotela. Niektoré izby majú balkón, niektoré s výhľadom na hory. Raňajky formou bufetu sa podávajú každé ráno a zahŕňajú čerstvo upečený chlieb, syr, šunku a sezónne ovocie. K dispozícii je tiež malý bar ktorý ponúka veľký výber osviežujúcich nápojov a ľahkých jedál.

V cene ubytovania je zahrnuté:

 • Raňajky
 • WiFi pripojenie
 • Parkovisko

 

Cena výjazdu pre členov V.I.P. Club

 • 1395 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu pre členov BONUS Club

 • 1439 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu:

 • 1469 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

 

 Zahŕňa:

 • transfer Budapešť – Bratislava – Budapešť
 • letenku
 • letiskové poplatky
 • 7 x ubytovanie v 3* hotely v dvojlôžkovej izbe
 • 4 dni prenájom štvorkolky so sprievodcom
 • benzín počas 4 dní na štvorkolkách
 • obedy počas 4 dní na štvorkolkách
 • služby doprovodu
 • organizáciu
 • program 
 • realizáciu výjazdu
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu: 159 Eur

 Minimálny počet účastníkov je 10 osôb. V opačnom prípade sa výjazd neuskutoční.

Rezervácia je potvrdená uzavretím zmluvy o výjazde a úhrade zálohy vo výške 50 % z ceny výjazdu do 30.6. 2017, cena výjazdu pri rezervácií po tomto termíne bude kalkulovaná individuálne.

Azores Tour Video
Azores Tour 2016
Azores Tour 2016
Azores Tour 2016
Ponta Delgada
Sao Miguel

„Vyžaduje veľa odvahy opustiť známe a zdanlivo bezpečné a osvojiť si niečo nové. Ale v tom, čo už nie je zmysluplné, nie je skutočne žiadna istota. Viac istoty je v dobrodružstve a vzrušení, pretože v pohybe je život a v zmene je sila.“

Chceme sa poďakovať za pekný výjazd, poskytované služby. Užili sme si to a šťastne sme sa vrátili domov.
S pozdravom Jojo a Iva.

13.5.2018
Výjazd České Švajčiarsko.

« Viac »

Alpské dobrodružstvo I.

18.7. - 21.7.2019
Uzávierka: 2.7.2019

Viac info