Custom Choppers Slovakia - cestovná agentúra

Alpské dobrodružstvo III.

9.8. - 12.8.2018
Uzávierka: 20.7.2018

Plánujete v lete načerpať energiu na motorke? Pripravili sme pre Vás výjazd APSKÉ DOBRODRUŽSTVO III., ktorý ponúka množstvo nádherných ciest a zákrut malebnou prírodou.

 

PROGRAM:

Celá trasa má približne 1500 km mimo diaľnic. Čakajú na Vás dva okruhy.

 1.okruh – „Servus, Srečno, Ciao" okruh má 300 km. Wernberg je prvé centrálne miesto, odkiaľ sa jazdí Rosental. Či St. Niklas, Rosegg, St. Jakob alebo Feistritz - každá oblasť presvedčí svojími špecifickými zvláštnosťami. V Kirschentheuer prejdeme cez hraničný prechod medzi Korutnáskom a Slovinskom vo východných Karawanken. . Na jezere Bled, na úpätí Julských Álp sa nachádza malý ostrovček, na ktorom je postavený kostol sv. Márie s jeho slávnou zvonicou. Naša cesta pokračuje do Bohinjska Bistrica, kde sa odporúča pozrieťsi jazero Bohinjska.. Všetci milovníci morského jedla tešte sa, pretože naša ďalšia zastávka je v meste Kobarid. Mesto Kobarid je známe svojimi kvalitnými reštauráciami s morskými špecialitami. Cesta domov vedie cez rieku Soča v Bovci. Soče je dobre známa vďaka svojej krištáľovo čistej vode, bielymi kameňmi a mnohými prepadlinami.  Cez horský prechod del Predil vedie trasa do Talianskeho mesta Tarvisio. Posledné body našej cesty vedú cez Hohenthurn, Nötsch a Villacheralpe. Jazda na Dobratsch na Villach Alpine Road je koncom našej cesty.

2.okruh – Až k samotnému slnku, okruh má 310 km. Náš okruh začína vo Villachu, odkiaľ idpôkdeme na Gegendtal cez Arriach, geografický stred Korutánska. Vo Feldkirchene sa pustíme ku Gurktalu. opustíme B 93 a pustíme sa k Zammelsbergu a Weitensfeld Gurku. Gurkská katedrála je jedno z najvýznamnejších pútnických miest v Korutánsku. Cesta ďaľej pokračuje do St. Veit. Po ceste uvidíme Laundsdorfský Hochosterwitz hrad.

V Mittertrixene cesta pokračuje na Haimburg na Diex (1159 m), mesto s najväčším počtom slnečných hodín v Rakúsku. Neskôr sa dostaneme do prázdninového regiónu Klopeiner See v južnom Korutánsku. Potom pôjdeme po Hohenstraße smerom na Brückl. Náš tip na obed: Pivovar Brauerei Hirt Gesellschaft, ktorý sa nachádza priamo pri hlavnej ceste tesne pred Friesachom. Po obede sa znovu napojíme na náš kurz a zamierime k hradu Böckstein v Gurktale. V Štrasburgu cesta pokračuje hneď z Gurktalu na Metnitztal Die Flattnitz( náhorná plošina), kde sa dostaneme z Korutánskeho Gurktalu do štajerského Murtalu. V Stadli pri Mure pôjdeme 6 km po prúde na Predlitz. Odtiaľ pocestujeme cez čiastočne strmé cesty ku Turracherhöhe (1783 m), späť do Korutánska.

Pri Bad Kleinkirchheim (obec známa kúpeľmi) a Radenthein cesta ide cez Gegendtal späť do nášho začiatočného bodu.

 

UBYTOVANIE: 

Hotel sa nachádza v pokojnej lokalite, 50 m od brehu rieky Drávy a 3,5 km od jazera Wörth. Do miest Villach a Klagenfurt ako aj k jazeru Faak sa dostanete autom za 10 až 15 minút.

Hotel  ponúka malebný výhľad na pohorie Karawanken a vrch Gerlitzen a poskytuje izby s TV s plochou obrazovkou a súkromnou kúpeľňou. Fínska sauna je k dispozícii po celý rok. Vynikajúce pokrmy rakúsko-bavorskej kuchyne môžete ochutnať v tunajšej reštaurácii a mimo sezóny v malom bistre.

V cene ubytovania je zahrnuté:

 • Raňajky
 • Wi-Fi pripojenie na internet
 • Parkovisko

 

Cena výjazdu:

 • 279 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

 

 Zahŕňa:

 • 3 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v penzióne
 • mestskú daň (za osobu a noc)
 • asistenčnú službu – v prípade potreby je pripravené auto, ktoré Vás aj Váš motocykel bezpečne privezie domov (PHM nie je v cene)
 • služby doprovodu
 • organizáciu
 • program
 • realizáciu výjazdu

Nezahŕňa:

 • Stravu
 • PHM
 • Cestovné poistenie

Doplatok za jednolôžkovú izbu: 100 Eur

Rezervácia je potvrdená uzavretím zmluvy o výjazde a úhrade zálohy vo výške 50 % z ceny výjazdu do 20.7.2018, cena výjazdu pri rezervácií po tomto termíne bude kalkulovaná individuálne.

Organizátor výjazdu si vyhradzuje právo na zmenu termínu, ubytovania, prípadne úpravu ceny v odôvodnených prípadoch. Takáto skutočnosť bude včas oznámená.

 

Alpské dobrodružstvo Video
Alpské dobrodružstvo I.
Alpské dobrodružstvo I.
Alpské dobrodružstvo I.
Jazero Millstatt
Grossglockner

„Vyžaduje veľa odvahy opustiť známe a zdanlivo bezpečné a osvojiť si niečo nové. Ale v tom, čo už nie je zmysluplné, nie je skutočne žiadna istota. Viac istoty je v dobrodružstve a vzrušení, pretože v pohybe je život a v zmene je sila.“

Chceme sa poďakovať za pekný výjazd, poskytované služby. Užili sme si to a šťastne sme sa vrátili domov.
S pozdravom Jojo a Iva.

13.5.2018
Výjazd České Švajčiarsko.

« Viac »

Alpské dobrodružstvo I.

18.7. - 21.7.2019
Uzávierka: 2.7.2019

Viac info