Custom Choppers Slovakia - cestovná agentúra

Alpské dobrodružstvo II.

10.8. - 13.8.2017

Po veľmi úspešnom výjazde APSKÉ DOBRODRUŽSTVO I. sme pre Vás pripravili pokračovanie výjazdu pod názvom ALPSKÉ DOBRODRUŽSTVO II. ktorý ponúka zaujímavé zákruty a veľmi kvalitnú vozovku.

Korutánsko je krajinou južných alpských straní. Slnko tu svieti až 2000 hodín ročne a je obkolesené krásnymi horami. Čaká tu na Vás doslova vodný raj s vyše 200 jazerami s príjemnou teplotou vody na kúpanie. Korutánsko je  centrum motorkárov, každoročne sa v mestečku Velden pri Wörthersee, v jednom z najkrajších stredísk na jazere, stretávajú motorkári. Láka ich najmä priaznivá klíma. Okrem priaznivcov motocyklov Harley Davidson je vo Veldene ležiacom v západnej zátoke jazera, možné vidieť aj mnoho automobilových veteránov.

 

PROGRAM:

Celá trasa má približne 1800 km mimo diaľnic. Čakajú na Vás dva okruhy.

1.okruh - ŠPAGETOVÉ ZÁKRUTY PRE NÁROČNÝCH, dĺžka okruhu má 253 km. Pôjdeme  smerom na Pontebbu v Taliansku. Pokračovať budeme zaujímavou cestou Val d‘Aupa v smere Moggia a Tolmeyyo na Ampezzo. Cesta sa nám zmení na veľmi úzku a kľukatú, s čiastočne osvetlenými tunelmi pozdĺž kaňonu Lumi až k Saurisu, ktorý je obcou s najvyššou nadmorskou výškou vo Furlansku(1400 m). Prejdeme cez Sella di Razzo smerom k mestu Prato, neskôr Comegliansa Paluzza. Cesta potom pokračuje smerom k Timau cez kľukovitý  Plöckenpass vo výške 1360 m do Kötschach-Mauthen.

2.okruh – HISTORICKÁ JAZDA, okruh má 215 km. Prejdeme cez Wurzenpass, ktorý je známy svojimi úzkymi a kľukatými cestami, ktoré dosahujú až 18 % sklon. Táto cesta ponúka dokonalý pôžitok z jazdy. Pozdĺž Sava začína cesta do Vršič Pass, je  to najvyššie položený horský prechod v Slovinsku. Poskytuje spojenie medzi Kransjka Gora a Trentou. Všetkých 48 serpentín sa nachádza v severnej časti prechodu. Na Vršic Passe  sa nám naskytne čarovný pohľad na Triglavský národný park. Pokračovať budeme ku Soči a Predelau, do Talianska.

 

UBYTOVANIE:

Penzión sa nachádza v južnom Korutánsku uprostred Gailtalských a Karnských Álp. Za 3 minúty sa dostanete pešo k jazeru Presseggersee. V lete patrí jazero k jedným z najteplejších rakúskych jazier. V celej budove môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Penzión ponúka ubytovanie v svetlých izbách s TV a sušičom vlasov. Väčšina z nich má balkón a veľké okná, z ktorých sa vám naskytne panoramatický výhľad na jazero a hory.

Kedykoľvek ráno si môžete vychutnať výdatný raňajkový bufet.

Len za 3 minúty prídete pešo do kúpeľného centra susedného hotela, ktoré je vám k dispozícii za príplatok.

V cene ubytovania je zahrnuté:

 • Raňajky
 • Wi-Fi pripojenie na internet
 • Parkovisko

 

Cena výjazdu pre členov V.I.P. Club

 • 263 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu pre členov BONUS Club

 • 273 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu:

 • 279 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

 

 Zahŕňa:

 • 3 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v penzióne
 • mestskú daň (za osobu a noc)
 • asistenčnú službu – v prípade potreby je pripravené auto, ktoré Vás aj Váš motocykel bezpečne privezie domov (PHM nie je v cene)
 • služby doprovodu
 • organizáciu
 • program
 • realizáciu výjazdu
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu: 100 Eur

Minimálny počet účastníkov je 10 osôb. V opačnom prípade sa výjazd neuskutoční.

Rezervácia je potvrdená uzavretím zmluvy o výjazde a úhrade zálohy vo výške 50 % z ceny výjazdu do 1.8.2017, cena výjazdu pri rezervácií po tomto termíne bude kalkulovaná individuálne. 

 

Vrsic-Pass
Krajinska Gora
Wurzenpass

„Vyžaduje veľa odvahy opustiť známe a zdanlivo bezpečné a osvojiť si niečo nové. Ale v tom, čo už nie je zmysluplné, nie je skutočne žiadna istota. Viac istoty je v dobrodružstve a vzrušení, pretože v pohybe je život a v zmene je sila.“

Chceme sa poďakovať za pekný výjazd, poskytované služby. Užili sme si to a šťastne sme sa vrátili domov.
S pozdravom Jojo a Iva.

13.5.2018
Výjazd České Švajčiarsko.

« Viac »

Alpské dobrodružstvo I.

18.7. - 21.7.2019
Uzávierka: 2.7.2019

Viac info