Custom Choppers Slovakia - cestovná agentúra

Alpské dobrodružstvo I.

24.8. - 27.8.2017

Plánujete v lete načerpať energiu na motorke? Pripravili sme pre Vás výjazd ALPSKÉ DOBRODRUŽSTVO I., ktorý ponúka množstvo nádherných ciest a zákrut malebnou prírodou.

Zhruba 900 tis. návštevníkov počas letnej sezóny navštívi  vysokohorskú cestu Grossglockner Hochalpenstrasse. Patrí medzi tri najviac navštevované turistické atrakcie v Rakúsku. Výjazd pod najvyššiu horu Rakúska Grossglockner (3 798 m. n. m.) Vás zavedie aj do miest, kde dĺžka cesty, ktorá prechádza zo Salzburska od mýtnice Ferleiten národným parkom Vysoké Taury do korutánskeho Heilegenblutu, na vyhliadku cisára Františka Jozefa a na Edelweiss Spitze je dlhá 48 km. Na nej prekonáte prevýšenie vyše 1 500 m. Rušná vyhliadka Františka Jozefa je vo výške 2 369 m. n. m., je cieľovým bodom väčšiny návštevníkov. Nachádza sa priamo pod vrcholom Grossglockneru a nad ľadovcom Pasterze, ktorý je svojou dĺžkou cez 10 km najdlhším ľadovcom vo východných Alpách.

 

PROGRAM:

Celá trasa má približne 1500 km mimo diaľnic. Čakajú na Vás dva okruhy.

1.okruhMOTORKÁRSKE NEBO V KORUTÁNSKU okruh má 320 km. Národný park zapôsobil už na nejedného motorkára. Naša cesta začína  smerom k jazeru Millstatt. Dostaneme sa do mesta Seeboden, kde sa cesta zahýba na kruhovom objazde smerom na Treffling a na rovnej ceste pokračuje cez údolie Lieser smerom na Gmund. Gmund je najlepšie zachované stredoveké mestečko v Korutánsku. Obchádza vedie cez údolie Malta a cestu Malta Valley Alpine Road, ktorá vedie k impozantnej priehrade Kölnbreinsperre, rakúskej najväčšej vodnej priehrade. Cesta z Gmundu pokračuje cez Liesertal do Kremsbrucku. Tam sa pustíme na Innerkrems, kde sa začína jedna z najkrajších horských ciest v Rakúsku: Nockalmstrasse – 34 km čistého motorkárskeho zážitku.


2.okruh – RAKÚSKA ROUTE , okruh má 290 km. Cesta vedie cez lselsberg späť do Korutánska pozdĺž Mölltal, míňajúc Hrmiace vodopády, do Heiligenblutu, obce známej pre svoj veľmi pozoruhodný gotický pútnický kostol s cintorínom horolezcov. Tam sa začína 48 km dlhá cesta s 36 zákrutami husto preplnená Grossglockner High Alpine Road, ktorá bola otvorená v roku 1935. Prírodno-motorkársky zážitok z jazdy je zaručený. Prvá zastávka je Franz-Josefs- Höhe. Je tu nádherný výhľad na Grossglockner (3798 m), najvyššiu horu Rakúska, a najdlhší ľadovec v Alpách - Pasterze. Nachádzajú sa to desiatky svišťov ktoré pobehujú hneď vedľa návštevníkov a pri troche šťastia môžete tiež vidieť impozantné kozorožce.

Ďalej cesta pokračuje cez pohorie Hochtor a po krátkom zostupe sa dostanete k najvyššiemu bodu našej cesty – Fuscher Törl (2,571m), alebo ako sa inak nazýva Edelweißspitze z ktorého budete mať čarovný pohľad.

 

UBYTOVANIE: 

Penzión sa nachádza v meste Innerkrems, 1,6 km od Doppelsesselift Blutige Alm. Priamo na mieste môžete navštíviť reštauráciu. K dispozícii je bezplatné súkromné parkovisko..

Niektoré ubytovacie jednotky ponúkajú priestor na posedenie. Niektoré izby majú terasu alebo balkón. Vo všetkých priestoroch môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Nechýba ani TV. Oddychovať môžete v spoločnom salóniku.

V cene ubytovania je zahrnuté:

 • Raňajky
 • Wi-Fi pripojenie na internet
 • Parkovisko

 

Cena výjazdu pre členov V.I.P. Club

 • 265 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu pre členov BONUS Club

 • 273 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

Cena výjazdu:

 • 279 Eur/osoba (dvojlôžková izba obsadená dvoma osobami)

 

 Zahŕňa:

 • 3 x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v penzióne
 • mestskú daň (za osobu a noc)
 • asistenčnú službu – v prípade potreby je pripravené auto, ktoré Vás aj Váš motocykel bezpečne privezie domov (PHM nie je v cene)
 • služby doprovodu
 • organizáciu
 • program
 • realizáciu výjazdu
 • Doplatok za jednolôžkovú izbu: 100 Eur

 Minimálny počet účastníkov je 10 osôb. V opačnom prípade sa výjazd neuskutoční.

Rezervácia je potvrdená uzavretím zmluvy o výjazde a úhrade zálohy vo výške 50 % z ceny výjazdu do 14.8.2017, cena výjazdu pri rezervácií po tomto termíne bude kalkulovaná individuálne.

 

Alpské dobrodružstvo Video
Alpské dobrodružstvo I.
Alpské dobrodružstvo I.
Alpské dobrodružstvo I.
Jazero Millstatt
Grossglockner

„Vyžaduje veľa odvahy opustiť známe a zdanlivo bezpečné a osvojiť si niečo nové. Ale v tom, čo už nie je zmysluplné, nie je skutočne žiadna istota. Viac istoty je v dobrodružstve a vzrušení, pretože v pohybe je život a v zmene je sila.“

Chceme sa poďakovať za pekný výjazd, poskytované služby. Užili sme si to a šťastne sme sa vrátili domov.
S pozdravom Jojo a Iva.

13.5.2018
Výjazd České Švajčiarsko.

« Viac »

Alpské dobrodružstvo I.

18.7. - 21.7.2019
Uzávierka: 2.7.2019

Viac info